چگونه بهترین شرکت ارائه دهنده خدمات اینترنتی را پیدا کنیم

0

چگونه

۱- مشخص کردن نوع استفاده شما

توجه کنیم نوع کار و استفاده ای است که می خواهیم از اینترنت بکنیم چیست. اگر می خواهید هفته ای یک دفعه برای چک نمودن Emailهایتان از اینترنت استفاده کنید بهتر است که به یک کافی نت مراجعه کنید و یا یک کارت ساعتی اینترنت بخرید.

۲- پهنای باند

هر چقدر پهنای باند مورد استفاده شرکت بیشتر باشد سرعت انتقال داده ها در اینترنت بیشتر می شود. البته این نوع اطلاعات را اکثر شرکتها به صورت دقیق در اختیار عموم قرار نمی دهند و یا در مورد آن اغراق می نمایند.

۳- شماره های محلی

برای انتخاب حتی الامکان سعی کنید که شرکت مورد نظرتان خطوط تلفنی در منطقه شما داشته باشد زیرا این مسئله تأثیر زیادی در سرعت اتصال و پایین آمدن دفعات قطع شدن ارتباط (Disconnect) به علت نبودن مراکز تلفنی متعدد می گردد.

۴- تعداد خطوط تلفن

هر چقدر تعداد خطوط تلفن یک شرکت بیشتر باشد شما زمان کمتری را جهت اتصال منتظر می مانید.
اگر شرکت بگوید ۰۰ ۵ خط برای اتصال به شبکه دارد؛ فکر می کنیم، ایده آل است. اما نکته ای که در اینجا باید بسیار به آن توجه کرد تناسب بین تعداد کاربران با تعداد، خطوط تلفن است. چه بسا همین شرکت دارای ۱۰۰۰۰ کاربر باشد در این صورت کاربر ایده آلی برای انتخاب نیست. استاندارد رایج بین تعداد خطوط تلفن با تعداد کاربران نسبت یک به ۱۰ است.

۵- محیط تحت پوشش شرکت‌های ارائه ‌دهنده

شما می‌توانید شرکت ارائه‌دهنده خدمات اینترنت را برای منزل یا محل کار خود با پرس‌وجو از دوستان، همسایگان یا با جست‌وجوی آنلاین پیدا کنید. نکته مهم دیگر پیدا کردن ارائه‌دهنده قابل اطمینان است. شما با جست‌و‌جو در اینترنت، خواهید توانست از طریق وب‌سایت شرکت مربوطه، فهرستی از انواع خدمات اینترنتی را که ارائه می‌کنند مشاهده کنید.
اگر شرکت‌ها در نزدیک محل مورد نظر شما باشند احتمال پاسخگویی حضوری و سریع به مسائل و مشکلات احتمالی نیز وجود خواهد داشت.

۶- پایبندی به توافقات بین طرفین

شرکت ارائه‌دهنده خدمات اینترنت باید قادر به ارائه خدمات به مشتریان با سطح بالای کیفیت و کارایی و قابلیت اطمینان مطابق با جزئیات توافقنامه باشد. اگر به دنبال اتصال به اینترنت به صورت مطمئن و سریع هستید، باید از انتخاب شرکتی که توافقنامه‌ای ارائه نمی‌دهد اجتناب کنید زیرا در غیر این صورت با سرعت کم و قطع مکرر در اتصال به اینترنت مواجه خواهید شد.

۷- ابزارهای آنلاین

در زمان استفاده کاربران از اینترنت، برخی شرکت‌های ارائه‌دهنده با استفاده از ابزارهای آنلاین عملکرد اینترنت را اندازه‌گیری می‌کنند. برخی از این شرکت‌ها به منظور جلب نظر مشتریان خود امکانی برای آنها فراهم می‌کنند تا به کمک آن کاربران از میزان عملکرد اتصال به اینترنت خود در هر زمان آگاهی پیدا کنند. بهتر است شرکت‌هایی انتخاب شوند که مجهز به این ابزار آنلاین باشند.

۸- پشتیبانی فنی

ارائه‌دهنده خدمات اینترنتی باید قادر به ارائه رایگان پشتیبانی فنی برای مشتریان خود باشد. علاوه بر این، هر ارائه‌دهنده اینترنت باید گروهی متخصص از نمایندگان پشتیبانی واجد شرایط برای حمایت از مشتری داشته باشد و کارکنان خود را به منظور نحوه برخورد مناسب با مشتریان آموزش دهد. این افراد نه‌تنها باید مودب و حرفه‌ای باشند بلکه باید قادر به پاسخگویی واضح و مختصر به سوالات مشتریان باشند.
بررسی نمائید که شرکت مورد نظرتان امکان تغییر اسم رمز و نیز مشاهده گزارش از میزان استفاده را به شما بدهد. این مسئله در کنترل نحوه استفاده و جلوگیری از استفاده غیرمجاز دیگران بسیار مؤثر است.

۹- سوابق شرکت

قبل از بستن قرارداد سوابق خدمات شرکت را بررسی کنید و ببینید که آیا شرکت مورد نظر از نظر قانونی شکایتی توسط مشتریان ناراضی دارد یا خیر. شما همچنین می‌توانید با جست‌وجویی سریع در اینترنت و پرسش از دیگر کاربران از نحوه عملکرد شرکت آگاهی حاصل کنید. چه بسا اطلاعاتی که یک ISP (از لحاظ تجهیزات) در اختیار عموم قرار می دهد نادرست باشد ولی شما از طریق دوستان و استفاده کنندگان می توانید به حقیقت موضوع پی ببرید.

۱۰- مراقب قیمت‌های پایین باشید

اغلب شرکت‌های تازه کار برای جذب مشتری از قیمت‌گذاری پایین استفاده می‌کنند ولی کاربران بعد از چند ماه به دلایل مختلف از جمله سرعت پایین مجبور به عوض کردن شرکت ارائه‌دهنده و در نتیجه متحمل هزینه اضافی خواهند شد. برای انتخاب ارائه‌دهنده مناسب بهتر است شرکتی را انتخاب کنید که حداقل ۵ سال در این زمینه سابقه فعالیت داشته باشد.

۱۱- اعطای تخفیف یا جوایز ویژه

یکی از مزایایی که برای یک ارائه‌دهنده موفق می‌توان نام برد این است که برای مشتریان خود تخفیف یا جوایز ویژه در نظر بگیرند؛ مثل سرویس شبانه رایگان.

به اشتراک بزارید

درباره نویسنده

سلام صفایی هستم مدیریت سایت شبکه آموزش مدتهاست که در فضای مجازی به صورت حرفه ای فعالیت دارم شبکه آموزش را استارت زدیم تا محیطی باشه برای توسعه آموزش مختصر و مفید در دنیای امروزی که زمان برای یادگیری کافی نیست و ارائه جدیدترین و بهترین روش بازاریابی در دنیا برای بیزنس شما.تخصص ها :مترجم -طراح سایت - بازاریابی شبکه ای -موسیقی

پاسخ دهید