چگونه از توانایی های دسترسی ISPها به شبکه استفاده کنیم

0

چگونه

۱- کابل یا DSL

کابل یا DSL خدمات اینترنتی است که با سرعت بالا روی خطوط تلفن یا کابل اجرا می‌شود و به ‌طور معمول هزینه پایین و سرعت دانلود معقول دارد و برای مشتریانی که غالبا از دانلود استفاده می‌کنند و زیاد با آپلود سروکار ندارند مناسب است.
همچنین آنها در تمام مناطق در دسترس نیستند و برخی مناطق سرعت و عملکرد بالایی دارند که با پرس‌ و جو از کاربران اطراف محل مورد نظر می‌توان از آن آگاهی پیدا کرد.

۲- کابل‌ها نیاز به تنظیمات اولیه دارند که به ‌طور معمول شامل سخت‌افزار و مسیریاب است که می‌توانید آن‌ را با صرف هزینه‌ای اندک از فروشگاه‌های رایانه تهیه کنید. آی‌پی کابل و DSL معمولا داینامیک است بنابراین اگر شما نیاز به یک آی‌پی استاتیک داشته باشید می‌توانید آن‌ را از شرکت ارائه‌دهنده خریداری کنید.

۳-T1

یکی از مزایای عمده T1 که معمولا توسط شرکت‌های ایالات متحده آمریکا استفاده می‌شود سرعت بالای آپلود و دانلود با توجه به SLA (توافقنامه سطح خدمات) است. این سرعت بالا نیازمند صرف هزینه‌ای بالا برای مسیریاب و تجهیزات مرتبط خواهد بود.

T3- 4

ویژگی T3 سرعت بالای آپلود و دانلود و آی‌پی استاتیک است.

۵- اترنت

اترنت که در تمامی مناطق قابل دسترس نیست سرعتی ا‌ز ۳ تا ۱۰۰ مگابایت در ثانیه دارد که این سرعت با معیارهایی مانند نوع شبکه و فاصله از تجهیزات اترنت شرکت ارائه‌دهنده تعیین می‌شود. سریع‌ترین اترنت به یک گیگابایت در ثانیه می‌رسد. یک گیگابایت در ثانیه برابر با ۱۰۰۰ مگابایت در ثانیه است.
اترنت مانند T1 و T3 دارای سرعت بالای آپلود و دانلود و شامل آی‌پی استاتیک است. شرکت ممکن است هزینه‌های اضافی برای آی‌پی استاتیک و سخت‌افزار از شما دریافت کند که این هزینه‌ها ممکن است خیلی سنگین باشند.
هزینه‌های مربوط به اترنت بسته به سرعت، نوع تحویل (EOC، CAT5، Cat6 و فیبر) و فاصله از تجهیزات شرکت ارائه‌دهنده متفاوت خواهد بود.

۶- پایبندی به توافقات بین طرفین

شرکت ارائه‌دهنده خدمات اینترنت باید قادر به ارائه خدمات به مشتریان با سطح بالای کیفیت و کارایی و قابلیت اطمینان مطابق با جزئیات توافقنامه باشد. اگر به دنبال اتصال به اینترنت به صورت مطمئن و سریع هستید، باید از انتخاب شرکتی که توافقنامه‌ای ارائه نمی‌دهد اجتناب کنید زیرا در غیر این صورت با سرعت کم و قطع مکرر در اتصال به اینترنت مواجه خواهید شد.

۷- فیبر نوری

فیبر نوری از پلاستیک یا شیشه برای انتقال اطلاعات استفاده می‌کند. اطلاعات به صورت دیجیتالی انتقال پیدا می‌کنند و ظرفیت پهنای باند بسیار بالاتری نسبت به کابل‌های فلزی دارد. فیبر نوری از فناوری جدیدتری استفاده می‌کند و باید توسط تکنسین‌های متخصص راه ‌اندازی شود زیرا در غیر این صورت امکان از دست رفتن بسته ‌های داده وجود دارد.
تشابه فیبر نوری با موارد قبل در سرعت بالای آپلود و دانلود و آی‌پی استاتیک است.
قیمت دسترسی به اینترنت از طریق فیبر نوری بسته به سرعت و نوع حامل متغیر است.

به اشتراک بزارید

درباره نویسنده

سلام صفایی هستم مدیریت سایت شبکه آموزش مدتهاست که در فضای مجازی به صورت حرفه ای فعالیت دارم شبکه آموزش را استارت زدیم تا محیطی باشه برای توسعه آموزش مختصر و مفید در دنیای امروزی که زمان برای یادگیری کافی نیست و ارائه جدیدترین و بهترین روش بازاریابی در دنیا برای بیزنس شما.تخصص ها :مترجم -طراح سایت - بازاریابی شبکه ای -موسیقی

پاسخ دهید