مردان چگونه باید از زیبایی پوست و موی خود مراقبت نمایند

0

همانطور که می دانید زیبایی و سلامتی پوست خود به خود به وجود نمی آید و در زندگی ما عوامل متعددی وجود دارد که به سلامتی پوست و مو آسیب میرساند لذا شما در این چگونه خواهید خواند که مردان چگونه باید از زیبایی پوست و موی خود مراقبت نمایند تا همیشه پوست و موی زیبا  و جذاب داشته باشند.

mardane-jazab-1-150x150

 هر کسی ممکن است مشکلاتی در رابطه با پوست و موی خود داشته باشد، اما این دلیل به قبول کردن و کنار آمدن با آنها نیست. خیلی از مشکلات را می توان به وسیله محصولات مناسب پیشگیری و یا درمان کرد. مثلا میدانیم چین و چروک با بالا رفتن سن برای همه به وجود خواهد آمد. اما آیا میدانستید اگر از سن پایین شروع به زدن کرم ضدآفتاب بکنید، می توانید علائم پیری را تا چندیــن سال به عقب بیاندازید؟ پس یکی از رازهای پوست شاداب مردان جذاب استفاده از ضدآفتاب است

متأسفانه برخی محصولات آرایشی و به اصطلاح بهداشتی بیش از سودی که به مو برسانند ضرری می رسانند که تا سال ها ماندگار و پابرجاست! استفاده از مواد نفتی چون پارافین یا روغن هایی که از ترکیبات آن کسی جز سازنده اش آگاه نیست (چون نظیر انواع واکس و کرم مو و…) برای بعضی از مردم علی الخصوص جوانان عادت شده و جالب اینجاست که انتظار ریزش و یا سفید شدن یک دانه مو را هم ندارند.

استفاده از موادی که هیچ بار تغذیه ای برای بدن ندارند، فقط شکم پرکن هستند و بدن را با فقر مواد غذایی روبرو می کنند که خود از عوامل مؤثر ریزش مو سفید شدن و… است.

موادی چون چیپس، پفک، تخمه و…از همین دسته اند. یکی دیگر از علل بسیار مهم ریزش و ضعف مو در مردان، استعمال دخانیات است که حتی با علم به ضرر آن باز هم شاهد ترویج آن در بین جوانان و حتی پزشکان هستیم.
سیگار کشیدن باعث جمع شدن چربی زائد در اطراف پیاز مو و مانع رسیدن مواد غذایی به آن می شود. انجام برخی کارها که البته نیاز به همت و اراده دارد در مراقبت از مو از اهمیت زیادی برخودار است.

مثلاً کمتر خانواده ای است که برنج این منبع بزرگ ویتامین به خصوص ویتامین های خانواده «B» را به طور صحیح مصرف کند و آن را آبکش نکند. ما به پوست «برنج» که همان سبوس است به چشم ماده ای زائد و کاه صفت نگاه می کنیم در حالی که در کشورهای غربی با استفاده از آن انواع داروها را برای سفید شدن پوست و سیاه شدن مو و… می سازند و با چند برابر قیمت به کشورهای مصرفی می فروشند.

نکات 

۱ – سعی کنید در برنامه غذایی خود از سبزیجات و میوه های تازه بسیار استفاده شود. خوردن سبزیجاتی چون کرفس، جعفری، کاهو و اسفناج توصیه می شود. اسفناج جدا از تقویت غده های رنگینه ای مو، منبع عظیم آهن است که باعث تقویت استخوان، ناخن و مو می شود. ذکر این نکته ضروری است که اسفناج در حالت عادی در بدن دارای جذب بسیار پایینی است و باید همراه آبلیمو یا ماست خورده شود.
۲ – بعد از استحمام اگر موهای شما پف می کند به جای استفاده از ژل ها که باعث خفه شدن مو می شود، از روغن های مفید گیاهی استفاده کنید و البته به یاد داشته باشید که هیچ روغنی نباید بیش از ۳ ساعت روی سر بماند و پس از آن باید با یک شامپوی خوب شسته شود.
۳ – از حنا – این گیاه مفید – استفاده کنید. خود حنا به هیچ وجه با شامپوهای حنا قابل مقایسه نیست. اگر از رنگ دادن حنا خوشتان نمی آید می توانید از پودر گل ختمی استفاده کنید. به این ترتیب دیگر حنایتان رنگ نمی دهد، به علاوه از خواص خود ختمی نیز بهره برده اید.
۴ – شلتوک یا همان سبوس برنج، گیاه ارزان قیمتی است که در هر عطاری یافت می شود. می توانید برای سفید شدن پوست و سیاه شدن مو از دم کرده آن مانند چای استفاده کنید.
۵ – از رسیدن گرد و خاک و دود به موهایتان جلوگیری کنید که دشمن مو هستند.

به اشتراک بزارید

درباره نویسنده

سلام صفایی هستم مدیریت سایت شبکه آموزش مدتهاست که در فضای مجازی به صورت حرفه ای فعالیت دارم شبکه آموزش را استارت زدیم تا محیطی باشه برای توسعه آموزش مختصر و مفید در دنیای امروزی که زمان برای یادگیری کافی نیست و ارائه جدیدترین و بهترین روش بازاریابی در دنیا برای بیزنس شما.تخصص ها :مترجم -طراح سایت - بازاریابی شبکه ای -موسیقی

پاسخ دهید