مشخصه های مهم در انتخاب تبلت مناسب با کار و هزینه شما چیست

0

امروزه تبلت ها جای خود را در بین مردم باز کرده اند و تبلت های متنوعی به بازار عرضه شده اند و همین انتخاب را مشکل تر کرده است. برای خرید یک تبلت خوب و مناسب باید اول کارایی مورد نظر خود را مشخص کنید و بدانید بیشتر برای چه کاری به تبلت نیاز دارید، سپس بر اساس آن گزینه های مورد نظر را مقایسه و بهترین آنها را انتخاب نمایید. همچنین مقدار هزینه ای که میخواهید صرف خریدن تبلت کنید را مشخص کنید. پس به مشخصه های مهم در انتخاب تبلت برای کارایی های مختلف می پردازیم.

entekhabe-tablet-200x200۱  از مهمترین قسمت ها در تبلت ها می توان به این موارد اشاره کرد: پردازنده (CPU)، پردازنده گرافیکی (GPU) ،حافظه رم (RAM)، صفحه نمایش، حافظه داخلی، باتری و موارد دیگر که با توجه به انتظار ما از دستگاه می بایست مدل مورد نظر انتخاب گردد.

۲  CPU: پردازنده های مختلفی در تبلت ها مورد استفاده قرار می گیرد که مهمترین خصوصیتی که باید به آن توجه داشت یکی سرعت آن و دیگری نوع پردازنده و تعداد هسته آن است. چند شرکت مهم این پردازنده ها را تولید می کنند. از جمله پردازنده های موجود در بازار می توان به پردازنده های ARM، Qualcom و Tegra نام برد. معمولترین پردازنده به کار رفته در تبلت ها و گوشی های هوشمند، پردازنده های ARM می باشند که با cortex-Ax نشان داده می شوند. هرچه عدد x بیشتر باشد آن پردازنده جدیدتر و قوی تر است.

۳ GPU: پردازنده گرافیکی قسمتی از کار پردازش را انجام می هد و در واقع پردازش کارهای گرافیکی را برعهده دارد. شرکت های تولید کننده cpu از پردازنده گرافیکی مخصوص خود استفاده می نمایند. که می توان از طریق سایت های مقایسه GPU و CPU آنها را باهم مقایسه کرد.

۴  معمولاً باتری تبلت نیز در انتخاب تبلت مهم است، چون معمولا تبلت ها بدون اتصال به برق استفاده می شوند مانند موبایل. معمولاً هرچه مقدار آمپر باتری بیشتر باشد مقدار ساعتی که می توان با تبلت کار کرد بیشتر می شود. مثلاً باتری با حداقل ۴۰۰۰ mAh می تواند گزینه مناسبی باشد.

۵  افرادی که بیشتر به بازی با تبلت می پردازند می بایست تبلتی خریداری کنند که دارای CPU و GPU قدرتمندی باشند، بطور مثال حداقل از پردازنده cortex-A9 یا tegra3 چند هسته ای با سرعت حداقل Mhz 1 و نیز GPU چند هسته ای برخوردار باشند. مقدار حافظه رم نیز باید مورد توجه قرار گیرد، بطور مثال حداقل ۱ گیگابایت. همچنین باید این تبلت انواع سنسور های چرخشی و حرکتی را نیز دارا باشد.

۶  افرادی که برای دیدن فیلم و نیز خواندن مطالب از تبلت استفاده می کنند می بایست به کیفیت صفحه نمایش توجه بیشتری کنند تا وضوح پایین صفحه نمایش باعث خستگی چشم آنها نشود. مقدار رنگ بکار رفته در صفحه نمایش، مقدار رزولوشن و تراکم پیکسلی.

۷  بدلیل پیشرفت روز افزون قطعات بکار رفته در تبلت ها نمی توان نوع خاصی را پیشنهاد داد، در نتیجه پیشنهاد می شود با توجه به بودجه مورد نظر تعدادی تبلت انتخاب شود و با توجه به موارد بیان شده با یکدیگر مقایسه شوند تا بهترین تبلت انتخاب شود.

به اشتراک بزارید

درباره نویسنده

سلام صفایی هستم مدیریت سایت شبکه آموزش مدتهاست که در فضای مجازی به صورت حرفه ای فعالیت دارم شبکه آموزش را استارت زدیم تا محیطی باشه برای توسعه آموزش مختصر و مفید در دنیای امروزی که زمان برای یادگیری کافی نیست و ارائه جدیدترین و بهترین روش بازاریابی در دنیا برای بیزنس شما.تخصص ها :مترجم -طراح سایت - بازاریابی شبکه ای -موسیقی

پاسخ دهید