چگونه دوربین عکاسی دیجیتال زیبا و مناسب انتخاب کنید

0

امروزه انتخاب دوربین دیجیتال که مناسب با کاربردی که شما از آن انتظار دارید کار دشواری است. چون در بازار دوربین شما با سیل عظیمی از مدلهای شرکت های مختلف  روبرو میشوید  که بسیار گیج کننده است در این چگونه شما را با چند نکته برای انتخاب دوربین عکاسی مناسب آشنا میکنیم.

۱  بهتر است قبل از خرید با کسانی که با اطلاعات فنی دوربین ها آشنا هستند مشورت کنید. چرا که با توجه به بودجه ای که مد نظر دارید صرف خرید دوربین کنید، انتخاب بهتری هم وجود دارد.

morede-estefade-shoma-150x150۲  انتخاب و خرید دوربین عکاسی دیجیتال باید متناسب با نوع مصرف شما انجام شود. اینکه شما عکاس حرفه ای هستید یا یک عکاس آماتور یا هنرجوی عکاسی و یا صرفاً عکاسی را برای ثبت لحظات خاطره انگیز زندگی تان انتخاب کرده اید میتواند در انتحاب شما تأثیر زیادی داشته باشد.

۳  فریب تبلیغات را نخورید و کمی در مورد موضوعاتی همچون مگاپیکسل، فاصله کانونی لنز ها و زوم، صفحه حساس به نور ،(CCD) رزولویشن صفحه نمایش، کارت حافظه و حجم ذخیره سازی مطالعه کنید تا بتوانید دوربینی با مشخصات مورد نیاز خود و نه فراتر از نیاز بخرید.

۴  هیچگاه تصور نکنید می توانید با خرید دوربین عکاسی خوب نیاز خود برای تهیه فیلم های با کیفیت را رفع کنید. حرفه ای ترین دوربین های عکاسی نیز نتوانستند با دوربین هایی که به عنوان دوربین فیلم برداری شناخته می شوند رقابت کنند. چرا که ساختار آنها از اساس متفاوت است. پس فریب کلماتی همچون FULL HD را نخورید!

۵  مارک های صاحب سابقه در زمینه ساخت لنز و دوربین همچون Canon و Nikon و Sony انتخاب کنید. و توجه داشته باشید که برندی که انتخاب می کنید خدمات پس از فروش در ایران ارائه می کند.

۶  در انتخاب کارت حافظه هم دقت و مشورت کنید. کارت حافظه با سرعت پایین تر از نیاز دوربین شما می تواند به پردازنده ی آن آسیب برساند.

به اشتراک بزارید

درباره نویسنده

سلام صفایی هستم مدیریت سایت شبکه آموزش مدتهاست که در فضای مجازی به صورت حرفه ای فعالیت دارم شبکه آموزش را استارت زدیم تا محیطی باشه برای توسعه آموزش مختصر و مفید در دنیای امروزی که زمان برای یادگیری کافی نیست و ارائه جدیدترین و بهترین روش بازاریابی در دنیا برای بیزنس شما.تخصص ها :مترجم -طراح سایت - بازاریابی شبکه ای -موسیقی

پاسخ دهید