چگونه یک لنز دوربین دیجیتال حرفه ای انتخاب کنیم

0

برای یک عکاسی حرفه ای شما نیاز به یک دوربین با لنز خوب دارید که بتوانید بهترین عکس ممکن را با مهارتی که دارید با آن بگیرید. نکته هایی برای انتخاب بهترین لنز در این چگونه آمده است با ما همراه باشید.

هنگامی که شما در حال خرید یک سیستم SLR دیجیتال هستید، باید بیشترین سرمایه گذاری را برای لنز بکنید. اگرچه ظاهر دوربین ها ممکن است با آمدن تکنولوژی های جدید از مد بیفتد اما یک عدسی خوب می تواند بسیار عمر کند. تا زمانی که از اپتیک برای بزرگنمایی تصویر استفاده می شود، لنز، از بسیاری جهات، مهم ترین عامل یک عکاسی خوب است. انتخاب لنز به عوامل بسیاری بستگی دارد، از جمله نوع دوربین و نوع عکاسی ای که شما انجام می دهید.

۱  دوربین دیجیتال خود را برای پیدا کردن اینکه آیا یک سنسور فول فریم دارد یا نه چک کنید. دوربین های دارای سنسور فول فریم تنها با لنزهای خاصی کار می کنند، مانند Cannon و Nikon، مدل های حسگر فول فریم نیکون D700 و D3، کانن ۵D و ۱DS و A900 سونی می باشند.

۲  فاصله کانونی مورد نیاز خود را تعیین کنید. لنز با زاویه دید عریض، مانند ۱۸ میلی متر، برای عکس های چشم انداز و عکس های پانوراما مناسب است. لنزهای تله، تا ۳۰۰ میلیمتر یا بیشتر، برای حیات وحش و عکس های ورزشی مناسب هستند.

۳  عدد دیافراگم لنز را بررسی کنید. لنز با دیافراگم ثابت f/2.8، اجازه می دهد تا نور بیشتری به سنسور برخورد کند و برای عکاسی در نور کم و عکس های اکشن بسیار مناسب است. این لنزها گران تر هستند. بسیاری از لنزهای محبوب با دیافراگم هایی از f/3.5 تا f/5.6 وجود دارند.

۴  از کار کردن ضریب تبدیل بر روی یک دوربین غیر فول فریم مطمئن شوید تا اطمینان حاصل کنید که آن فاصله کانونی برای شما مناسب خواهد بود. نیکون، کانن، پنتاکس و سونی، دوربین های حسگر غیر فول فریم ضریب تبدیل x1.5 دارند، بنابراین هر فاصله کانونی باید در ۱٫۵ ضرب شود تا ۳۵ میلی متر فاصله کانونی درست آن تعیین شود. برای المپیوس، ضریب تبدیل x2 است. با اینکه ضریب تبدیل، عکس های تله بهتری بدست می دهد اما قابلیت زاویه دید عریض آن را کاهش می دهد.

۵  برخی از لنزهای سه بخشی از شرکت هایی مانند Tamron، Tokina و Quantaray را بررسی کنید. اگرچه لنزهای سه بخشی به اندازه لنزهای دیگر خوب نیستند، اما برخی از آن ها قابلیت عکسبرداری بسیار خوبی با مقادیر کم دیافراگم و با قیمت بسیار کمتر ارائه می دهند.

به اشتراک بزارید

درباره نویسنده

سلام صفایی هستم مدیریت سایت شبکه آموزش مدتهاست که در فضای مجازی به صورت حرفه ای فعالیت دارم شبکه آموزش را استارت زدیم تا محیطی باشه برای توسعه آموزش مختصر و مفید در دنیای امروزی که زمان برای یادگیری کافی نیست و ارائه جدیدترین و بهترین روش بازاریابی در دنیا برای بیزنس شما.تخصص ها :مترجم -طراح سایت - بازاریابی شبکه ای -موسیقی

پاسخ دهید